زمان تعویض روغن موتور

ام وی ام یدک » ماشین MVM » زمان تعویض روغن موتور

0 / 5. 0

۲ دقیقه
تعویض-روغن-موتور

زمان تعویض روغن موتور

آنچه می خوانید...

زمان تعویض روغن موتور

وظیفه اصلی روغن موتور کاهش اصطکاک و حرکت روان قسمت های متحرک موتور خودرو بر روی یکدیگر می باشد. همچنین روغن موتور می تواند رسوبات معلق حاصل از استحراق را جذب کرده و به طبع آن کمک کند تا عمر موتور خودرو نیز افزایش یابد.

ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که شما بدانید کدام روغن موتور برای خودروی شما مناسب است و بهترین زمان تعویض روغن موتور چیست؟

در ادامه با ما همراه باشید تا در این رابطه مطالبی را برای شما ارائه نماییم.

تعویض-روغن-موتور
تعویض-روغن-موتور

انواع روغن موتور

1-   مینرال: این نوع روغن بر پایه نفت خام تولید می شود و در اغلب خودروها استفاده شده است.

2-   سنتتیک: این نوع روغن برخلاف روغن های مینرال از نفت خام به دست نمی آید بلکه اساس تولید آن ترکیبات شیمیایی می باشد. از مزایای آن می توان به کاهش مصرف سوخت اشاره کرد که سبب شده در سالیان اخیر در خودروها به میزان قابل توجهی استفاده شود.

3-   نیمه سنتتیک: روغن های نیمه سنتتیک ترکیبی از روغن های سنتتیک و مینرال می باشند که به طبع کیفیت آن نسبت به روغن های مینرال بالاتر و نسبت به روغن های سنتتیک پایین تر می باشد.

انتخاب روغن مناسب خودرو باید با توجه به دفترچه راهنما و نظر کارشناسان فنی خودرو صورت گیرد.

 

زمان تعویض روغن موتور خودرو

همانطور که بیان کردیم روغن موتور با جذب رسوبات معلق و دود حاصل از احتراق به سلامت و طول عمر موتور کمک بسزایی می نماید بنابراین توصیه می شود در صورتی که روغن موتور بسیار سیاه شد تعویض گردد زیرا در این شرایط دیگر نمی تواند دود و مواد زائد را جذب نماید.

 

شما عزیزان تهرانی در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت لوزم یدکی ام وی ام تماس حاصل فرمایید تا درباره بهترین زمان تعویض روغن موتور و نوع روغن موتور راهنمایی های لازم برای شما انجام گیرد.

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + بیست =